VrooBlog

VrooBlog

Stosik lektur

sobota, 10 stycznia 2009 22:54

Stosik książek na biurku

Parę książek na moim biurku, które oczekują na przeczytanie, albo są w trakcie.

Od dołu: sześć kupionych w Amazonie, jedna na eBayu, jedna w internetowej księgarni Helion, a ta na górze: „Rozważaj i głoś Ewangelię” w normalnej księgarni naukowej Prusa na Krakowskim Przedmieściu. Bo okazało się, że jest tańsza niż we wszystkich księgarniach internetowych. :-)

Teraz tylko ze trzy tygodnie wakacji od internetu i obowiązków i może większość przeczytam.

Taaa. Zastanawiam się, kiedy od deski do deski przeczytałem książkę poświęconą kwestiom zawodowym. Raczej przelatuję całość, szukam nowej wiedzy, albo po prostu zaglądam, kiedy mam do rozwiązania jakiś problem. Ale w tym ostatnim przypadku – jeśli jest problem, zwykle nie ma czasu na zaglądanie do książek.

Książka „The Extraordinary World of Yes” pozytywnie mnie zaskoczyła. Mam już w domu 5 czy 6 pozycji poświęconych muzyce Yes – i to chyba świadczy o niesamowitości tego zespołu, bo nie są to jakieś albumy, ale 200-300 bite stron tekstu. Jak można tyle napisać o zespole rockowym? Myślę o wykorzystaniu tych książek do napisania porządnego hasła o Yes na Wikipedii. Zauważam przy okazji, że moja Yesomania powraca, teraz w postaci analitycznej: chęci zrozumienia – co takiego jest w tej muzyce, że trzyma mnie jak zaklęta od 15 lat? Parę teorii mam.

Komentarz - jeden samotny

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

  1. Cezary Lech

    Web design for ROI – moim zdaniem rewelacyjna pozycja. Wkrótce w OnePress.pl ma się ukazać polska wersja.

    Zabieram się też za książkę Marka Kasperskiego „Projektowanie stron www”. Jak się już uporasz z tym stosem do koniecznie daj znać o wyróżniających się pozycjach.

    Pozdrawiam
    Czarek

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: