VrooBlog

VrooBlog

Komunikacja w różnych miastach

wtorek, 17 kwietnia 2007 00:00

Jeden z czytelników pl.regionalne.warszawa stworzył następujące podsumowanie:

Bilet 30-dniowy/miesięczny komunikacji miejskiej na wszystkie linie w granicach miasta:

Warszawa – 66 zł
Łódź – 88 zł
Kraków – 88.50 zł
Wrocław – 108 zł
Szczecin – 121 zł

Pod względem komunikacji miejskiej Warszawa jest, ku mojemu zaskoczeniu, jednym z najtańszych miast w Polsce. Nie wiem, czy to zależy od dopłat do komunikacji, czy po prostu większych przychodów z biletów.

We Wrocławiu już zupełnie dziwią mnie ceny taksówek. Nie żebym dużo jeżdził, ale w stolicy standardowa cena to 2 złote za kilometr, są też korporacje nieco tańsze (1,70-1,80). We Wrocławiu na każdej taksówce 3 złote. Czy to naprawdę takie bogate miasto?

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. limetka

  Ciekawe, bo w Olsztynie miesięczny kosztuje 86 zł, natomiast pojedynczy bilet jest tańszy – 2 zł 10 gr. Czyżby olsztyńskie MPK założyło, że olsztynianie skorzystają z większej ilości przejazdów? :)

 2. Batkocz

  Może to chodzi o spłacanie poprzez wyższe ceny biletów nowocześniejszego taboru jaki mają inne miasta. Warszawskie tramwaje pamietają przecież lata 60-te, a i są autobusy pamietające stan wojenny. Co do taksówek to w Warszawie cena co prawda niska ale też nie czeka się długo na klienta. Może we Wrocławiu ta wyższa cena rekompensuje mniejszą liczbę kursów. Może cena we Wrocławiu spadnie wraz z prawdopopdobnym wzrostem popytu ze strony klientów biznesowych.

 3. Majeranek

  To Lublin chyba wszystkich pobije. O ile pamiętam tam taki bilet kosztuje 170 zł (na jedną linię chyba 120) i do tego ważny jest tylko w dni pracujące – z imprezy w sobotę na nim nie wrócisz…
  Co do autobusów i trolejbusów, to chyba już w czasie stanu wojennego nowe nie były…
  Odpowiednik warszawskiego 3 miesięcznego na wszystkie linie kosztuje tam 278 zł i jest ważny również tylko w dni pracujące.

 4. Vroobelek

  marjo, to chyba źle zapamiętałaś, bo wg ichniej strony: http://mpk.lublin.pl/index.php?sid=cenniki
  imienny bilet 30-dniowy kosztuje 81zł w promocji, a poza promocją 110zł. Też drogo.

 5. mus

  Widzę, że powinienem zacząć doceniać Warszawę ;) Przeszkadza mi w tym jak prawie pół godziny zabiera mi przejechanie kilometra.

 6. Vroobelek

  weronka, no właśnie zupełnie bez sensu jest ten podział na pospieszne i normalne. Tym bardziej jeśli w porannych korkach stoi i jeden i drugi. ;-)

 7. maciej bodek

  W Krakowie generalnie spora czesc tramwajow jest nowa i do 2008 roku ich liczba ma sie znacznie zwiekszyc. Problemem sa, jak zwykle, godziny szczytu, kiedy komunikacja miejska nie dosc, ze wypelniona pasazerami po brzegi, to jeszcze stoi w korku, albo sie wlecze.

 8. Majeranek

  No to wprowadzili jakąś super promocję albo czytałam w autobusie przestarzały cennik.Na widok tych 278 zł za 3 miesięczny pamiętam opadła mi szczena….

 9. equus

  Wow, zdecydowanie cieszę się, żem w Warszawie. :)

 10. wodzu

  Musze przyznać, że byłem mile zaskoczony cenami biletów w Wawie :)
  A jeśli chodzi o Wrocław to o ile pamiętam mieliśmy tu ogromną aferę z biletami. Jakaś firma (chyba z Łodzi) co drukowała dla mpk bilety, drukowała ich drugie tyle i sprzedawała na lewo. Trwało to kilka ładnych lat i moze dlatego teraz te bilety takie drogie, straty jakoś trzeba nadrobić.

 11. sdg

  A ta jebana łódź – brak słów żeby to opisać !

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: