VrooBlog

VrooBlog

Zamykają Lunę

wtorek, 17 czerwca 2008 00:03

Jedno z dwóch moich ulubionych warszawskich kin będzie zamknięte w październiku. Na stronie Luny można przeczytać:

Nowa sytuacja rynkowa, wprowadzanie technologii cyfrowych i brak pomysłu na zarządzanie- były to problemy większości ówczesnych firm, będących właścicielami obiektów kinowych. Podobnie było z warszawską Luną, zarządzaną przez Max Film. Kino podupadało z dnia na dzień i stawało się coraz bardziej nierentowne. Z repertuarem rodem z multiplexów, nie było w stanie konkurować z pojawiającymi się wielosalowymi obiektami, zachodnich sieci. Właściciel nie mając pomysłu, jak odwrócić sytuację, postanowił kino wynająć…

No i po wynajęciu kina, Luna odżyła, dzieje się tam bardzo dużo, a na filmach tłumy. Teraz ceny nieruchomości wzrosły i właściciel chce się pozbyć kina, z którego przecież ogromnych zysków nie ma. Z tym że właścicielem jest spółka… samorządu województwa mazowieckiego. Firma rzekomo powołane do promocji kultury kasuje co się da i w zamian buduje … wielosalowe kina, mające konkurować z multipleksami. Ani to sensowne, ani moralne.

Więcej w GW: Popularne kina Iluzjon i Luna będą zamknięte.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

  1. equus

    Ej, przecież Luna zrobiła się naprawdę popularna (aż nazbyt jak na mój gust) w pewnym momencie. Bez sensu. :(((

  2. Vroo

    W jednym z artykułów ten Max Film twierdzi, że na miejscu Luny zrobią nowe lepsze kino – stwierdzili że Luna wychodzi na plus i uznali że lepiej prowadzić to samemu niż wynajmować… Jeśli zachowają charakter kina… ale podejrzewam że zaczną od podniesienia cen (z 12-16 do 18-20) i obowiązkowego repertuaru obejmującego nowości.

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: