VrooBlog

VrooBlog

Dywagacje o czacie na n.

piątek, 21 stycznia 2005 08:22

Może wyda się to komuś dziwne, ale uwielbiam jazdę pociągiem. Monotonny stukot kół. Muzyka w słuchawkach. Wreszcie czas na odkładaną książkę. Gazeta od deski do deski. Krajobrazy za oknem. Ludzie w przedziale. Czasami znużenie od siedzenia na tyłku przez wiele godzin.

Zasłuchany

I coś, do czego cały czas się zbliżam. Koncert. Tydzień wakacji. Ktoś miły mojemu sercu. Spotkanie z przyjaciółmi. Podróż dużo obiecuje. Fajnie jest oczekiwać, planować, rozmawiać o tym co nas czeka. Czasami dzielić się obawami.

Z pociągu trzeba jednak kiedyś wysiąść. Porzucić ciepły przedział, zostawić przeczytane gazety, pożegnać się z towarzyszami podróży. Zabieram bagaże i idę na spotkanie tego ku czemu jechałem. Ale skąd ta chęć, żeby jednak nie wysiadać? Żeby jechać, jechać, zapomnieć o świecie? Bilet sieciowy sporo kosztuje. Nie mówiąc już o przejechanych stacjach. A jeśli gdy zdecyduję się wysiąść, to może nie będzie już gdzie?

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. kk

  Wiesz,że ja też lubię pociągi?Jeśli mam wybrać czy jechać pociągiem czy autobusem wybieram pociąg.Pociągi mają swoją atmosferę i styl.O ile się nie jedzie samotnie w przedziale, w środku nocy.Wtedy można przypadkiem wylecieć na zewnątrz.

 2. ang

  też lubię jechać pociągiem:), myślę, sobie czasem, że jestem jak ten „pies, który jeździł koleją” :)

 3. Silianna

  Fajny zegareczek ;)

 4. Vroobelek

  to się nazywa „product placement” ;-) oferty reklamy innych produktów proszę zgłaszać na maila ;D

 5. ewa7777

  Znam człowieka, dla którego jeżdżenie pociągiem jest sposobem na spędzenie części wakacji. Żeby tylko było trochę mniej zagrożeń w pociągach.

 6. shrew

  Pociągi uwielbiam. Jechanie jest dużo lepsze niż samo dotarcie do celu. Z tym, że nie lubię w tym czasie słuchawek, bo w ogóle nie lubię – to raz. A dwa – zagłusza naturalne odgłosy podróży. Poza tym mam takie marzenie związane z koleją, ale… może kiedyś o tym gdzieś napiszę szerzej :)

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: