VrooBlog

VrooBlog

Gadka szmatka

wtorek, 21 grudnia 2004 07:53

Rozmowa. Pytanie standardowe. „Nie widzieliśmy się 5 miesięcy, co u Ciebie vroobel słychać?”. Podstawa towarzyskich kontaktów, do niczego nie zobowiązuje. Nie wymaga spowiedzi z ostatnich miesięcy. Nie wymaga zastanawiania się godzinami, ani zaglądania do ściąg.

Dlaczego więc mam zawsze problemy z odpowiedzią na tak zadane pytanie? Momentalnie robię się czerwony, serce mocniej bije, zaczynam się denerwować. I albo milczę, albo plotę niesamowite głupoty.

Tak. Moje życie jest puste, niewarte wspomnienia, w ciągu tych miesiecy się NIC nie wydarzyło godnego uwagi innych. Nie bywam, nie zwiedzam, nie jestem. „Przecież tyle się dzieje w życiu, czasu brakuje by sobie opowiedzieć!” U mnie nie. Już nie studiuję, więc żadnych mrożących historii z sesji. Pracuję w domu, żadnych biurowych plotek. Nie chodzę na imprezy, żadnych opowieści o wpadkach i gafach. Nie jeżdżę na wakację za granicę, o Portugalii z kim innym proszę. Nie chodzę po górach, nie pływam na żaglach, na koniu siedziałem dwa razy w życiu. Większość swoich zainteresowań traktuję bardzo osobiście i po prostu nie potrafię o nich mówić ludziom, których widzę raz na pół roku. Zresztą to i tak opowieści dosyć hermetyczne – mam robić wprowadzenie do całej tematyki? Drogi rozmówco, wiem, że masz swoją historię, o której chcesz mi powiedzieć – i bardzo przyjemnie mi się Ciebie słucha. Więc mów, ale nie oczekuj wiele w zamian poza uważnym słuchaczem.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. Szara

  Godne podziwu, mimo wszystko. Zazdroszczę… jako ta gaduła ostatnia.

  :)

 2. Vroobelek

  Kasiu, czego?:)

  (anyway, dziękuję!)

 3. wielbuondek

  Prawie mógłbym to do siebie skopiować. :) Jak najbardziej rozumiem sytuację. :)

 4. greeneye

  Jakbym czytała o sobie :) Ale żal mi, że nie mam więcej doświadczeń…

 5. Wiedzma

  Chyba wszyscy zgodzimy się co do tego, że Kartezjusz wielkim filozofem był:). a ten wielki rzekł niegdyś „Myślę, więc jestem” :) Myślisz Robercie. Jesteś:) I jesteś kimś (wszak nie ma istnienia bez treści istniejącej;)) Gratuluję umiejętności słuchania. Mówić tez potrafisz, czego wyrazem jest owa strona. Jestem tu gościem i nie nudze sie.

 6. emilka

  yyyyy…….

 7. mateusz

  jestem piękny

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: