VrooBlog

VrooBlog

Lepper chwali Tuska

czwartek, 13 października 2005 09:27

Andrzej Lepper w czwartkowy poranek:
„Nie wiem, czy Tusk jest liberałem tak do końca. W pewnych sprawach mówi o polityce prosocjalnej, prospołecznej, o pomocy ludziom, emerytów i rencistów chce bronić, spotyka się z rolnikami, z robotnikami – to jest taki liberalizm nowoczesny” – powiedział Lepper. Zaznaczył, że w sprawie własności prywatnej on sam też jest liberałem. „Jestem za tym, żeby jak najwięcej było własności prywatnej, jak najwięcej ludzi bogatych w Polsce, żeby w Polsce była szeroko rozumiana tolerancja” – dodał.

Mnie się marzy taka władza, która Lepperowi dobierze się wreszcie do dupy. Jego wsadzi do kicia, rozpędzi z udziałem siły jego zwolenników i nie będzie się oglądać na to, że elektorat im się zmniejszy. Bo i tak się zmniejszy.

W wypowiedziach popisowców pobrzemiewa nutka nostalgii za nową sanacją, oczyszczeniem życia publicznego i poszanowaniem prawa. Może by tak im przypomnieć, że piłdudczycy nie dawali sobie w kaszę dmuchać. Wsie, które nie płaciły podatków były pacyfikowane przez wojsko. Jak podaje Andrzej Paczkowski, w jednym tylko roku 1937 zabito około 40 chłopów, a tysiące wsadzono do więzień. Nie pochwalam zabijania protestujących ludzi. Ale jednego ówczesnym rządom nie można odmówić – stanowczości.

Problem z wiejskimi awanturnikami zaczął się w roku 1990 w Mławie. Wtedy protestowali chyba producenci mleka. Rząd Mazowieckiego działał niekonsekwentnie, ale skierował na miejsce policję. Politycy i „autorytety” działania rządu zmieszali z błotem, bo jakże to wysyłać siłę na ludzi, to się źle kojarzy! Wśród protestujących był energiczny człowiek, który zauważył w tym szansę dla siebie. Teraz to on składa Tuskowi i Kaczyńskiemu żądania programowe, gdy dostanie odpowiedź, zastanowi się kogo poprze w drugiej turze.

BTW. Mądrości polityków polskich część kolejna: czytelnia z książkami Andrzeja Leppera. Mocnych nerwów życzę.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

  1. jeden z braci gg

    problem się skończy, gdy sejm znowelizuje prawo wyborcze, w którym odbierze się bierne prawo wyborcze wszystkim skazanym prawomocnym wyrokiem sądu. tak niewiele potrzeba, by zlikwidować po cichu problem leppera…

  2. 5150

    Biedy pół. Lamenty odłóżmy do odcinka „Tusk chwali Leppera” :)

  3. Donald Tusk chwali Leppera

    „Pan Lepper trzymał się dzielnie, w swoich ostatnich słowach pozdrowił wszystkich Polaków i krzyknął: my tu jeszcze wrócimy. Był bardzo uprzejmy wobec plutonu egzekucyjnego.”

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: