VrooBlog

VrooBlog

Inicjatywa poselska

środa, 20 grudnia 2006 13:52

„Jezus Chrystus królem Polski”

Tak sobie czytam wiadomości i nie wiem. Czy ci posłowie są naprawdę tacy durni, czy ktoś im za to płaci?

Abp warszawsko-praski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu Leszek Sławoj Głódź, odnosząc się do inicjatywy poselskiej, powiedział PAP: „Niech murarz buduje mieszkania, krawiec szyje ubrania, a posłowie niech nie wtrącają się do tego, na czym się nie znają”. „Posłowie powinni się modlić i pokutować, to im na dobrze wyjdzie” – dodał.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. Vroobelek

  ja płacę, ty płacisz, my płacimy. ;-)

 2. Batkocz

  Super! Czyli zmieniamy monarchę matriachalną na patryjachalną. Też uwazam, że rządzić powinien nami „królowiec”;) Wypadało by jednak obecnej Królowej Matce Boskiej dodać tytuł Królowej Matki bo jeśli zostanie tak jak jest, to będzie to wyglądało ździebko niepolitycznie.

  A tak, na poważnie to jeśli taka zmiana miałaby trochę ograniczyć kult maryjny, który u nas jest niekiedy silniejszy od wiary w Boga, to chyba by to dobrze zrobiło polskiemu katolicyzmowi.

  Przypomniał mi się taki fragment z De Mello:
  „Podczas jednej z konferencji podszedł ktoś do mnie i zadał pytanie, co sądzę o Matce Boskiej Fatimskiej, co o niej myślę. Tego rodzaju pytania przypominają mi pewną historię. Kiedyś wzięto posążek Matki Boskiej Fatimskiej do samolotu, aby odbyć pielgrzymkę. Kiedy samolot przelatywał nad południową częścią Francji, zaczęła trząść się i drgać tak, jakby miała za chwilę się rozlecieć. W pewnym momencie figura wykrzyknęła: „Matko Boska z Lourdes, módl się za nami!” I wszystko powróciło do normy. Czyż to nie wspaniałe, że jedna Matka Boska pomaga innej Matce Boskiej? Kiedy indziej grupa tysiąca pielgrzymów udawała się z pielgrzymką do Mexico City, do kaplicy Matki Boskiej z Gwadelupy, by zaprotestować wobec decyzji biskupa, który ogłosił, że patronką diecezji ma być Matka Boska z Lourdes. Ludzie ci byli przekonani, że Matka Boska z Gwadelupy tę decyzję odebrała bardzo boleśnie, dlatego protestowali, by zadośćuczynić tej obrazie. Jeśli się nie pilnujemy, religia może sprawiać właśnie tego rodzaju kłopoty.”

 3. gość

  Gość
  podoba mi sie odpowiedź arcybiskupa, choć nie wiem, czy nie zbyt „łopatą do głowy”, ale cóż, może czasem i tak trzeba :-)

 4. Anonim

  Gość
  podoba mi sie odpowiedź arcybiskupa, choć nie wiem, czy nie zbyt „łopatą do głowy”, ale cóż, może czasem i tak trzeba :-)

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: