VrooBlog

VrooBlog

Drobnostki: Jackson, Kordecki, Dutkiewicz

poniedziałek, 6 listopada 2006 19:13

Michael Jackson nagrywa drugą część albumu Thriller. Pamiętacie teledysk sprzed 25 lat, na którym Jacko zamieniał się w wilkołaka? Teraz nie musi się w nic zamieniać, i tak straszy.

Cała Polska się śmieje z przystanku „Włoszczowa Północna” na którym się zatrzymują nieliczne pociągi jadące do Krakowa i Częstochowy. Na grupie pl.misc.kolej ktoś przedstawił obliczenia dotyczące jednego z nich: „Augustyn Kordecki”. Przy pełnym obłożeniu drugiej klasy (dwa wagony, ok. 150 osób), spółka PKP Intercity musi dopłacać do niego 2 tysiące złotych dziennie! Rzadko zdarza się pełne obłożenie, dlatego też codzienne straty są wyższe. Taniej by wyszło zorganizować sieć busów i wozić ludzi za darmo.

We Wrocławiu stała się rzecz niesamowita. Kandydującego na stanowisko prezydenta Rafała Dutkiewicza popierają:
– PiS
– PO
– „Solidarność”
– SdPL
– … i Samoobrona.
Ciekawa analiza tego zjawiska w artykule „Rafał Dutkiewicz: prawica przyszłości?”. Czy gość rzeczywiście jest taki ponad podziałami, czy po prostu ma wszędzie znajomości? Ale to chyba pozytywne zjawisko na skłóconej scenie politycznej.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. ewa777

  No, nie przesadzaj z tą CAŁĄ Polską. Moja kuzynka mieszka we Włoszczowie i jest bardzo zadowolona z tego przystanku i ona się nie śmieje. Ja właściwie też nie.

 2. Vroobelek

  Ewo, jestem pewien że mieszkańcy Włoszczowej się cieszą z takiego przystanku i sądzę, że Opoczno i Miechów też się doproszą o przystanki ekspresów.
  Tyle, że są dziesiątki ważniejszych inwestycji kolejowych, które czekają z braku pieniędzy. Legendarna jest już np. linia Wrocław-Jelenia Góra, po której z racji fatalnego stanu torów pociągi jadą 3,5 godziny (bus pokonuje trasę w 2 godziny). Przykład Włoszczowej pokazuje, że taką sprawę można załatwić tylko dzięki poparciu politycznemu. Gdyby nie Gosiewski, burmistrz miasta mógłby się dopraszać o przystanek przez następne 20 lat.

 3. Asia

  w kwestii formalnej, o reelekcję we Wro skutecznie starał się Rafał Dudkiewicz (nie Marek). Z niezłym wynikiem w okolicach 84,5% poparcia :)
  Co do sympatii politycznych to trudno coś powiedzieć, w tych kręgach się nie obracam, ale R. Dudkiewicz jako jeden z nielicznych lokalnych polityków ma wizję miasta za naście lat. I ma rozmach :)

 4. Vroobelek

  ano wynik ma godny podziwu… dzięki za poprawkę. :)

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: