VrooBlog

VrooBlog

E-booki tylko na chwilę?

niedziela, 13 grudnia 2009 03:24

Kolejne szaleństwo w gadżetach elektronicznych. E-książki! Czytniki książek! Kindle wszedł do Polski, parę dni temu premiera polskiego czytnika eClicto, o czym pisałem na blogu Webaudit.

Książki czytać uwielbiam. Obecnie korzystam ze swojej Nokii 9300i, która z ekranem 640×200 daje całkiem niezłe możliwości czytania. Służą do tego dwa programy: Mobipocket Reader oraz Isilo, przy pomocy których da się czytać niemal wszystko.

Ale e-booki kuszą. Bo jednak ekran większy, no i w przypadku takiego Kindle – możliwość bezstresowego zakupu różnych nowości ze świata, bez czekania na zamówienie, ani konieczności szukania wersji mniej oficjalnych. Czy kupię sobie? Możliwe, że w nowym roku znowu będę częściej jeździł transportem publicznym, no i więcej okazji do czytania będzie.

Bardzo jednak poważny argument za *NIE* – kolejny sprzęt do noszenia, kolejna ładowarka do zabierania ze sobą na dłuższe wyjazdy… Obecnie zabieram już cztery… (telefon, netbook, ipod, aparat)

Ale warto obserwować ten rynek. Prywatnie jestem zdania, że e-booki skończą się jak kiedyś pagery. Pager realizował jedną funkcję, a potem zastąpiły go taniejące komórki. E-booki zostaną zastąpione przez tablety i ultracienkie netbooki. W zasadzie już teraz mógłbym swojego Asusa wyciągać w autobusie i czytać.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. sz-y

  nadal uważam, że palmtop jest MNIEJSZY niż netbook.
  i mimo sympatii do asusa eeee, raczej nie zrezygnuję z palma do czytania książek.

 2. Vroo

  dlatego *mógłbym* ale nie wyciągam. :) do powieści Nokia wystarczy, ale jak mam przeczytać jakiś raport w pdf, to netbook jest już bardziej przydatny.

 3. sz-y

  bez przesady.
  netbook jest duży ;-)

  zdecydowanie wolę operować małymi rozmiarami palma.
  a przerzucenie pdf do worda to max 3 minuty….

 4. Vroo

  Nawet takiego pdf z ilustracjami, sporą ilością tabel i tekstem w dwóch kolumnach? :-)

 5. sz-y

  vroo, od takiego pdfa masz chyba microreadera…

  ja sobie właśnie w ramach takiego pdf wrzuciłam calvinaQ&hobbsa, żeby nie musieć pamiętać, na którym stripie skończyłam.

 6. chinskimandaryn.pl

  Jeśli netbook to z dyskiem SSD … niestety dyski klasyczne z ruchomą głowicą są dość wrażliwe, i mało wytrzymałem na warunki pracy w ruch (zwłaszcza gdy poruszamy się po polskich dziurawych drogach)

 7. sz-y

  ale netbooki są duże- bo po rozłożeniu dochodzi klawka…
  zdecydowanie nieporęczne ;-)

 8. gmazur1

  A co będzie jadł w e-booku mól książkowy?

 9. VrooBlog » Starzenie się przedmiotów

  […] i teraz zamówiłem wreszcie Kindle. Wahałem się długo (o czym już pisałem), ale przekonały mnie zmiany w czytaniu PDF oraz fakt, że wszystkie książki, które czytam […]

 10. O tym, jak się myliłem w roku 2009 | Świat Czytników

  […] wpisu znamienny: E-booki tylko na chwilę? Książki czytać uwielbiam. Obecnie korzystam ze swojej Nokii 9300i, która z ekranem 640×200 […]

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: