VrooBlog

VrooBlog

Wreszcie udana głodówka

środa, 2 kwietnia 2008 12:30

Jednym z najskuteczniejszych sposobów protestu jest głodówka. Górnicy głodują pod ziemią! Lekarze ogłaszają głodówkę! Ludzie głodują, walcząc o swoje prawa! Kto nie pochyli się nad cierpiącymi ludźmi? To chwyta za serce i składa się na dobrego newsa.

Jest to jednocześnie metoda prawie całkowicie bezpieczna. Głodówka trwająca parę dni (a tyle najczęściej trwa medialny szum, póki nie zacznie wygasać) ma dla organizmu całkiem pozytywny, oczyszczający efekt. Jeśli ktoś wytrzyma dłużej – to zacznie się karmienie na siłę – dożylnie czy też sondą. Odpowiednie służby nie pozwolą głodującemu aby coś sobie zrobił.

Informacja z Tygodnika Powszechnego: Głodowa śmierć w polskim areszcie – tego nie było od lat. Obywatel Rumunii złapany (nie po raz pierwszy) na kradzieży trafia do aresztu śledczego w Krakowie. Ogłasza protestacyjną głodówkę. I po 4 miesiącach tej głodówki umiera.

Na razie wiadomość znalazła się na stronie głównej Onetu. Duże szanse, że przerodzi się w aferę na cały kraj. Poleci parę głów, minister sprawiedliwości będzie się tłumaczył, telewizje poświęcą wiele reportaży tematyce „nieludzkich warunków w polskim systemie karnym”.

A ja myślę, że to była po prostu wolność tego człowieka. Mógł jeść, mógł głodować. To nie jest samobójstwo, które może nastąpić w chwili niepoczytalności czy depresji i przed którym trzeba chronić. Konsekwencją niejedzenia może być śmierć. Czy ten człowiek o tym nie wiedział? Czy raczej był pewien, że w końcu uzyska to czego chciał? Przypadek pana Claudiu Crulica może będzie ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy próbują wykorzystywać głodówki jako narzędzie realizacji swoich interesów.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

  1. Kamyk

    „To nie jest samobójstwo, które może nastąpić w chwili niepoczytalności czy depresji i przed którym trzeba chronić. ”

    Mylisz się. Chwila niepoczytalności, jak to nazywasz, może trwać i kilka miesięcy… Już w kilka dni po rozpoczętej głodówce zachodzą zmiany w świadomości…

    Mam przyjaciela, który w inny, lecz w równie długoterminowe działanie chciał popełnić samobójstwo… Na szczęście – został „przyłapany” i wyprostowany :>

  2. Kamyk

    miało być: w równie długoterminowy sposób…

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: