VrooBlog

VrooBlog

W trosce o moje przyszłe dzieci

czwartek, 25 września 2008 20:12

Robiłem sobie dzisiaj rano śniadanie i krojąc chleb pomyślałem o swoich dzieciach. Krajalnica do chleba. Obracające się ostrze, które może zrobić niezłą masakrę. Ktoś kiedyś musi dziecko nauczyć z tej krajalnicy korzystać. A może samo się uczy w pewnym wieku, a wcześniej tylko trzeba trzymać z daleka?

Dochodzę do wniosku, że ze swoją awersją do ryzyka i dwiema lewymi rękami jestem kiepskim materiałem na ojca. :-) W końcu to matka ma się nad dzieckiem rozczulać i chronić je, a ojciec ma wyprowadzić je na świat i wystawiać na jakieś nowe i potencjalnie nawet niebezpieczne sytuacje – ale zawsze pod kontrolą.

Podejrzewam, że jak już sprawię sobie dzieci to podobnie jak przy innych tematach w moim życiu, obłożę się książkami, tak po 10-20 na każdy rok życia, no i będę się zastanawiał nad tym, że przecież w każdej radzą co innego. Liczę tylko, że moja żona mieć będzie znacznie praktyczniejszą naturę i nie będzie miała tylu wahań, bo inaczej tych dzieci nie da się nawet zaplanować. :]

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. equus

  Przypuszczalnie mój komentarz Cię mocno zdziwi, ale bardzo dobrze Cię rozumiem. :D

 2. Batkocz

  Przeczytałem tytuł oraz trzy pierwsze zdania i myślałem, że dalej będzie coś o konieczności zachowania zasad BHP przy korzystaniu z krajalnicy jeśli chce się mieć w przyszłości dzieci.
  A co do dalszej części, to myśle, że już lepszy tatuś co obkłada się książkami niż taki, który zawsze wie lepiej.

 3. rozalka

  Vroo, nawet nie wiesz jakie pokłady różnych zdolności potrzebnych do opiekowania/wychowywania/towarzyszenia własnym dzieciom w Tobie drzemią :) Jak już staniesz przed faktem, to te podkłady w sobie odkryjesz. Gwarantuję Ci to :)

 4. Jacek

  Też miałem takie wątpliwości, ale potwierdzam słowa rozalki – w odpowiednim momencie po prostu się wie, co trzeba robić. :)

 5. Asia

  krajalnica to jedno, ale co z kontaktami umieszczonymi w ścianach 20 cm nad podłogą? w zasadzie zagrożeń dla dzieci jest mnóstwo, ale jak już przedpiścy wskazali – dasz radę, jak przyjdzie co do czego :)

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: