VrooBlog

VrooBlog

Segregacja śmieci

czwartek, 17 maja 2007 16:42

Do niedawna segregacja śmieci w Warszawie była nieobowiązkowa. Większość firm „śmieciarskich”, aby zachęcić do segregowania obniżała znacznie koszty odbioru takich śmieci. Bywało nawet, że odbierali je za darmo.

W tym roku włodarze stolicy postanowili zabrać się za ekologię. Wprowadzili więc obowiązek segregacji śmieci. Co się stało? Wszyscy śmieciarze podwyższyli ceny odbioru sortowanych śmieci do 80-100% śmieci niesortowanych. Skoro jest obowiązek, to będzie też zarobek. :-)

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. Batkocz

  U mnie stoją 3 kontenery i ja oraz sąsiedzi grzecznie sortujemy śmieci. Tylko co z tego?
  Nocą przychodzą nurkowie i grzebiąc w kontenerach przekładają z jednego do drugiego, i w ten sposób z sortowania nici i firma „śmieciarska” liczy sobie jak za niesortowane. Tylko czekać jak wspólnotę ukaże straż miejska. Prawdopodobnie będę musiał niedługo wychodzić wyrzucać śmieci z pękiem kluczy do każdego kontenera.

  Najlepsze jest, ze nadal często te niby sortowane śmieci lądują na jednej śmieciarce.

 2. Wiedzma

  U nas śmieci się nie sortuje, a i tak kontener zamykany jest (w garażu:)) na klucz (nie wiem czy po to, by nikt nie skradł naszych drogocennych odpadów, czy też aby nie dorzucał swoich). natomiast ma rodzinna miejscowość zakupiła parę lat temu kolorowe kontenery na szkło, plastik, papier itd. w związku z czym została dofinansowana jako dbająca o środowisko naturalne. Niestety owa dbałość skończyła się na etapie ustawienia w mieście podpisanych kontenerów, których zawartość ląduje na jednej śmieciarce.

 3. Vroobelek

  Zamykanie na klucz to na osiedlach niestety rzecz konieczna, bo od kiedy za wywóz płaci się, to dorzucają. :( Na moim osiedlu są też tacy, których mimo willi i samochodów nie stać widać na kilka złotych za worek, bo śmieci w lasach i przy drogach to częsty widok…

 4. Blogomotive.pl

  Do mnie pod blok podjeżdża jedna ciężarówka z małym dźwigiem i po kolei wrzuca na swoją pakę zawartość 3 pojemników: szkło, pkastik, papier. Dlaczego mieszacie posegregowane śmiecie? Panie, to się potem szybko jeszcze raz na wysypisku segreguje! Acha… jasne… durnie…

 5. Anonim

  @Blogomotive.pl

  U mnie też!!!
  Też tak robią!!
  Też ich złapałem na tym i to samo mi powiedzieli.

  pozdr.

 6. falenicki

  przy najdluzszym budynku Warszawy przy PKP Wschodnia zlikwidowano kilka zestawow pojemnikow do segregacji. nie wiem dlaczego?

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: