VrooBlog

VrooBlog

Regio Karnet

piątek, 11 maja 2007 13:17

Napiszę parę słów o nowej promocji PKP, może się komuś przyda. Regio Karnet to bilet, który pozwala jeździć I i II klasą pociągów spółki Przewozy Regionalne – przez trzy dowolne dni z zakresu obowiązywania karnetu:
* od 30 kwietnia do 8 czerwca 2007 r.
* od 25 czerwca do 27 września 2007 r.
* od 29 października do 28 grudnia 2007 r.

Do biletu dostajemy wkładkę, którą trzeba podstemplować w kasie tego dnia którego wyruszamy.

Bilet kosztuje 120 złotych i działa tylko w pociągach osobowych i pospiesznych (bez rezerwacji), nie jest ważny na SKM czy Koleje Mazowieckie. Opłaca się, gdy jeździmy na dłuższe odległości, powyżej 200km. Na przykład jadąc do Wrocławia pociągiem pospiesznym za bilet II klasy płacę 48 złotych, tutaj przejazd I klasą wychodzi 40 zł.

Niestety Przewozy Regionalne są pazerne. W zeszłym roku była podobna promocja: „karnet wakacyjny” na pierwszą klasę kosztował jednak 100 zł, a na drugą – 80 złotych. Teraz zrezygnowano z II klasy i podniesiono cenę. :( Ale i tak się czasami opłaca.

Tam jest taki myk, który może niektórych zainteresować:

„wybrany przez podróżnego i wskazany na wkładce dzień datowania liczy się między godzinami: 0.01 a 24.00, do tej godziny podróż powinna się zakończyć, poza przypadkiem, gdy przejazd odbywa się bez przerwy pociągiem bezpośrednim – wtedy można ją ukończyć po północy następnego dnia”

Czyli można sobie w sobotę rano pojechać do jakiegoś odległego miasta, a o godzinie 23 wsiąść w nocny pociąg powrotny, wrócić rano – i nadal tylko jeden dzień z biletu zostaje wykorzystany. O ile przekonamy konduktora, gdy jechałem na tym karnecie w długi weekend paru oglądało uważnie bilet i przyznawało, że widzą go po raz pierwszy. :-) Również kupowanie trochę zajęło. Na Dworcu Centralnym po odstaniu kolejki zaskoczyłem w zupełności panią kasjerkę, szukała najpierw warunków oferty, potem numeru, potem wreszcie wystawiła bilet, trwało to wszystko koło 15 minut…

Inna fajna promocja, z której jednak nie korzystałem to „Super Wagon” na Intercity. Za 29 złotych bilet na IC wraz z miejscówką, niestety tylko w ciągu tygodnia i na kilku trasach: z Warszawy do Gdyni, Szczecina/Poznania, Katowic i Krakowa (oraz powrotne).

Uzupełnienie z 16.06.2009: Widzę, że sporo ludzi wchodzi z Google na hasło „Regio Karnet”. Spieszę uzupełnić, że powyższa informacja nie jest już aktualna – Regio Karnet istnieje nadal, ale że spółkę Przewozy Regionalne ograbiono (ew. odchudzono) z pociągów pospiesznych, Karnet działa tylko w osobowych (i jest tańszy). Ostatnio PR-y uruchomiły tzw. połączeni „Interregio” – czyli w zasadzie szybkie pociągi osobowe na długich dystansach, istnieje też wersja Karnetu właśnie na Interregio. Po szczegóły odsyłam na stronę PKP PR.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

  1. VrooBlog » Nowe promocje kolejowe na wiosnę 2008

    […] — o tej promocji pisałem już rok temu. W tym roku nowa odsłona, tym razem wszedł jako stała promocja. Niestety znów […]

  2. Ania

    Hej znam Cie!! :D szukam w necie czegos na temat Regio Karnetu a tu prosze pokierowalo mnie google na Twojego bloka :P hehe

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: