VrooBlog

VrooBlog

Pakiet Kluski

poniedziałek, 19 marca 2007 08:45

Biznesmen mówi, że nowe ustawy umożliwią rejestrację firmy w jednym okienku w urzędzie skarbowym. Ograniczone zostaną wymogi sprawozdawcze w stosunku do przedsiębiorstw i nie będzie trzeba się starać o numer identyfikacyjny dla firmy, czyli tak zwany REGON.

Od paru lat pieprzą o tym samym. Że jak tylko będzie można zarejestrować firmę w jednym okienku, to będzie cud. A przecież to czynność jednorazowa, nawet w obecnej postaci nie jest wyjątkowo skomplikowana.

Zlikwidujcie obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne. Nie zmuszajcie mnie do płacenia na rzeczy tak abstrakcyjne jak Fundusz Pracy – i tak w życiu nie wezmę ani przez jeden miesiąc zasiłku. Nie każcie się zastanawiać, czy taki a taki wydatek to jeszcze mogą być koszty, czy już nie. Zabierzcie urzędnikom skarbowym premie za rzekome przekręty które wykryli. Lub wprowadźcie mocne kary za działanie na szkodę przedsiębiorstw.

Czytam sobie teraz „historię polityczną Polski 1989-2005” Antoniego Dudka. Między innymi ulotka wyborcza UW z roku 97 – niższe podatki, ułatwienia dla przedsiębiorców. Bla bla bla. Nie prowadziłem wtedy działalności, ale podejrzewam ile od tego czasu się wyłącznie pogorszyło.

Komentarz - jeden samotny

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

  1. Paweł

    Z pewnością pierwsze dwa lata prowadzenia działalności są teraz znacznie przyjemniejsze :) Poza tym wtedy nie było podatku liniowego.

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: