VrooBlog

VrooBlog

Życie bez AdBlocka

wtorek, 5 grudnia 2006 00:31

… żyć się da, ale co to za życie. ;-)

Pełnoekranowa reklama na onecie

Czasami z przyczyn zawodowych muszę wyłączyć filtry reklamowe w moim Firefoksie. Dziś zapomniałem je ponownie włączyć i zaszedłem na stronę Onetu sprawdzić wiadomości. Rety. Jeden górny banner. Następnie pół ekranu zajmuje reklama BPH, potem cały ekran.

Z perwersyjnej ciekawości zacząłem wchodzić na następne strony. Na każdej top-layer, na prawie każdej reklama z dźwiękiem. Przyciski zamykania miniaturowe, albo w ogóle ich nie ma.

Reklamą banerową nigdy się zawodowo nie zajmowałem, w ramach swoich usług zarządzam jedynie kampaniami tekstowymi. Filtry – najpierw w Maxthonie, potem w Firefoksie wycinają mi wszelkie banery od paru lat. Teraz: szok.

Chyba upierdliwość reklamy w internecie osiągnęła już poziom telewizyjnej: szybki montaż, ciągłe powtarzanie, rosnąca irytacja. Ale efekty czyli ekspozycja marki – te same jak w TV, więc na pewno nie ma się co spodziewać że reklam będzie mniej.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. sesekoko

  Ja się ostatnio zastanowiłem, że współczuję ludziom, którzy obecnie zaczynają pierwszy raz korzystać z internetu. Muszą być przerażeni. Jak ja zaczynałem – w 1997 – takich rzeczy jeszcze w ogóle nie było…

 2. Vroobelek

  z drugiej strony oni mogą współczuć nam – jak można było się łączyć modemem i czekać długie minuty, aż numer 0202122 przestanie być zajęty.

  przypuszczałbym raczej, że ich te reklamy irytują, ale traktują je podobnie jak reklamy w tv – jako zło konieczne. choć w przypadku internetu wcale nie jest to zło konieczne :-)

 3. Michał Świgoń

  Czy internet jako medium mógłby się rozwijać tak szybko bez reklamy? Nie sądzę…

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: