VrooBlog

VrooBlog

Wypierz sobie mózg

środa, 9 lutego 2005 00:21

Czemu pranie mózgu kojarzy się wyłącznie źle? Manipulacje, sekty, Amway, Sowieci, radio z twarzą.

Słowo „prać” jest przecież pozytywne. Usuwasz zanieczyszczenia. Sprawiasz, że ubranie nadaje się ponownie do użycia. Odzyskuje świeżość, kolory, cieszy Twoje oczy. Jasne, uważać trzeba, bo kolory farbują, bo ten proszek nie nadaje się do tego celu. Praniem można sobie odzież zepsuć. Można też oddać ciuchy fachowcom, do pralni, czasami jest to jedyne wyjście (kto pierze garnitury w domu?).

Mózg trzeba czasami przeprać. Bo inaczej zesztywnieje od zastarzałych przekonań. Będzie nieładnie pachniał, gdy zorientujesz się że zeszłoroczne przyzwyczajenia już są nieświeże.

Wypierz sobie mózg, zanim ktoś inny to zrobi, i wtłoczy tam nie Twoje myśli, pomaluje Cię na niebiesko i ustawi w szeregu. Psychologia w ostatnich 100 latach zrobiła niesamowite postępy. Od uroczo naiwnych książek w stylu „As a Man Thinketh”, po ściśle naukowe metody programowania neurolingwistycznego. Zamiast tary – pralka 1500 obrotów.

Wielki Post to dobry pomysł. Można w spokoju odwrócić się od biegnącego świata i zabrać do prania. I już za chwileczkę cieszyć się odświeżonymi myślami.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

  1. kk

    Wczoraj oglądałam niezły film, nie wiem czy widziałeś-„American history x”: rasista idzie siedzieć za zabicie dwóch murzynów i w więzieniu doznaje pewnego rodzaju prania mózgu, a właściwie wydarzenia które tam miały miejsce poustawiały mu klepki we właściwym porządku.Tak jak piszesz pozbył się zastarzałych i fałszywych poglądów.Znalazł się na dnie i zrozumiał jak to jest być kopanym.

  2. basia

    –> uwielbiam ten film i genialna role edwarda nortona.choc mysle, ze bohater doznaje prania mozgu przed aresztowaniem, wtedy, kiedy jest narzedziem w rekach podejrzanej ideologii. te wiezienna przemiane nazwalabym oprzytomnieniem:-)

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: