VrooBlog

VrooBlog

Rocznica

środa, 6 kwietnia 2005 17:14

Ten blog ma już rok. Tyle czasu przetrwał prowizoryczny szablon, moje chęci do uzupełniania i kilkudziesięciu regularnych czytelników.

Wtedy tak sobie zapisałem w prywatnym pamiętniczku:

Dlaczego blog?

1. Zapiszę wrażenia, pomysły, uwagi, które inaczej by zniknęły. A które nie są na tyle osobiste, żeby ich nie upublicznić.

2. Poćwiczę się w pisaniu. W moich planach życiowych ma to znaczenie.

3. Rozmowy z innymi… to może tylko przynieść coś ciekawego. Szczególnie gdy zupełnie się nie zgadzamy. :-)

4. Lekkie dowartościowanie. Nie, nie traktuję bloga jako formy psychoterapii, ale zawsze radośniej gdy można przeczytać krzepiący komentarz.

Zastanawiam się, na ile ta chęć dowartościowania sprawia, że piszę pod publiczkę, z nadzieją otrzymania komentarza. Na ile sprawia, że czasami prowokuję, aby uzyskać określony efekt.

Zacząłem od notki o autocenzurze. To dylemat stale aktualny. O czym napisać, a co zachować dla siebie lub przyjaciół? Nadal nie znam odpowiedzi, bywa, że chlapnie mi się za dużo. Jednego jestem pewien: że granice jakieś muszą być.

Dziennik czy blog jak wy to nazywacie, […] jest niby z założenia wyznaniem intymnym, i słusznie się spodziewacie tutaj tego co lubicie, czyli szczegółów osobistych, i czasem one są, ale tylko wtedy kiedy uznaję że ma to funkcję także inną, albo wtedy kiedy pomyślę że wielu ludzi ma podobne problemy co ja i pewnie też nie umie sobie z nimi poradzić, lub kiedy uznam że coś jest tak powszechne że warte publikacji, a przede wszystkim kiedy mam ochotę podzielić się szczegółem który mnie samą cieszy, bawi, sprawia mi przyjemność, zastanawia, uczy… i wtedy zdradzam coś intymniejszego, nie przekraczając jednak granicy która dawno, dawno temu założyłam…

Z dziennika Krystyny Jandy.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

  1. wielbuondek

    imho granice muszą być tylko, jeżeli Ty ich potrzebujesz. nie ma żadnych objektywnych wyznaczników w tej kwestii.

  2. wielbuondek

    o rany, ob >i< ektywnych. pffff, co ja wyprawiam...

  3. VrooBlog » 10 lat pisania tego bloga

    […] zrealizowane. Tak, bo stawiałem sobie cele. W kwietniu 2005 roku, podczas pierwszej rocznicy bloga podzieliłem się fragmentem […]

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: