VrooBlog

VrooBlog

Kwa kwa razy dwa!

poniedziałek, 10 października 2005 11:35

No i po wyborach prezydenckich. Jak się można było spodziewać: Tusk z niewielką przewagą. W Warszawie wygrał zdecydowanie, nie ma się co dziwić – widzimy na co dzień efekty rządów Kaczora. Zupełna klęska pani Bochniarz i jej kanapowej partyjki.

Obejrzałem sobie wyniki w różnych miejscach, które znam lub gdzie mam rodzinę. Popularność Leppera naprawdę przeraża. W lubelskiej gminie Nowodwór głosowało na niego 56 procent!

A głosowałem na Tuska. Bez specjalnego entuzjazmu. To facet bezbarwny, bardziej salonowy intrygant niż mąż stanu, do tego oportunista. Co za debilny pomysł ze ślubem kościelnym po 25 latach? Takie rzeczy robi się po cichu i odpowiednio wcześniej. Tak postąpił Piłsudski w 1916, gdy przewidując objęcie władzy przeszedł na katolicyzm. Zresztą Kwaśniewski był ateistą, nikomu to jakoś nie przeskadzało.

Do tego mierziła mnie sloganowa kampania Tuska, beznadziejna strona internetowa, wszystko zrobione na „odwal się”, jakby sztab wiedział, że i tak nie ma lepszego kandydata.

W sumie w Polsce prezydent nie ma za dużo do gadania. Bo właściwie dwie sprawy zależą od niego: stabilność władzy w kraju oraz polityka zagraniczna. I z tym Tusk powinien sobie poradzić, w przeciwieństwie do Kaczyńskiego. Ten drugi traktuje osobiście wszelkie ataki, że przypomnę zwolnienie pielęgniarki, która mu w szpitalu zwróciła uwagę. Już sobie wyobrażam, jak pan Lech Kaczyński fuka na prezydenta Rosji.

Uzupełniam: na jednej z grup internetowych ktoś znalazł gminę Czyże, woj. podlaskie. Lepper dostał tam 81,8%.

Komentarze

Śledź komentarze do tego artykułu: format RSS

 1. Kama

  Gdybym głosowała, z braku kandydata też byłby to Tusk.
  Wiele ludzi twierdzi, że nie było na kogo głosować. To fakt. Ale było przeciw komu.

 2. Adrian

  eee Robercie to nie koniec walki, przeciez bedzie druga tura :-) Mowisz ze slaba strona internetowa a niby ja chwalili ludzie ze taka multimedialna , pierwszy raz przemawial do mnie osobiscie przyszly prezydent. Prezydent Tusk moze i oportunista ja sie tam nie znam ale Kaczynski to demagog i picus czy cos. Namawiam do udzialu w II turze.

 3. anka skakanka, pl,

  Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie ponieważ jest skromny od Aleksandra KwaSniewskiego i w dzieciństwie zagrał w filmie o dwóch takich co ukradli księżyc,

 4. Anonim

  NiektOrzy głosowali na Tuska ponoeważ nie lubią KaczyNskiego, bo mówią, że jak Tusk wygra wybory to będzie dobrze, a jak Kaczyński wygra wybory to będzie źle

Zostaw komentarz

W komentarzu można (choć nie trzeba) używać podstawowych znaczników XHTML.


Jak stąd uciec?

Najedź kursorem nad linka aby przeczytać opis...

Moje - prywatne: